Muzeum bursztynu- słowo JANTAR to dawna nazwa bursztynu pochodzące z języka fenickiego i oznaczające żywicę morską. Znając etymologię tego słowa nie może dziwić zatem fakt, że właśnie tutaj mieści się muzeum tego kruszcu. Muzeum powstało na terenie szkoły podstawowej w 2004 roku. Muzeum składa się z 4 sal wystawowych, w których omówione zostały kolejno: ­ historia wsi, jej mieszkańców i ich zwyczajów, historia szkoły oraz historia bursztynu i bursztynnictwa, w której znalazły się cenne okazy z zatopionymi wewnątrz owadami czy fragmentami roślin. Ostatnia sala poświęcona jest cyklicznej imprezie jaka odbywa się w Jantarze czyli mistrzostwom świata w poławianiu bursztynu.

W sezonie letnim muzeum czynne jest od poniedziałku do piątku w godzinach od 10.00 ­ 18.00, w czasie trwania roku szkolnego możliwość zwiedzania jest po uprzednim umówieniu się telefonicznym.
 
Park owadów w Jantarze to miejsce dla osób ciekawych, odważnych i twórczych. Na turystów czekają tutaj olbrzymie rzeźby owadów oraz żywe owady z różnych stron świata. Można tutaj poznać życie owadów, ciekawe fakty z ich życia, a to wszystko za sprawą pasjonata entomologa. Niektóre z owadów można wziąć w dłoń i obejrzeć pod lupą. W Parku można również zobaczyć gabloty z chrząszczami, motylami oraz cyklem rozwojowym jedwabnika. Dla dociekliwych są tutaj różne quizy, zagadki i szarady.
Dla najmłodszych turystów zrobiono piaskownicę z ciekawymi zabawkami.
 
Park linowy w Stegnie powstał w 2010 roku i posiada 6 tras o różnym stopniu trudności. Najkrótsza trasa dla najmłodszych ma 85 metrów długości i 12 przeszkód do pokonania. Najdłuższa trasa zaś mierzy 226 metrów i 17 przeszkód w tym między innymi zjazdy tyrolką, most zwodzony czy złośliwe belki. Dla najmłodszych członków rodziny, które jeszcze nie mogą korzystać z parku jest duży plac zabaw z okrętem pirackim, a także basen z piłkami. Na terenie parku znajduje się bar ze smacznymi przekąskami, kawą czy goframi. Park posiada wszystkie niezbędne certyfikaty, a nad uczestnikami zabawy czuwają profesjonalni instruktorzy. Każdy z uczestników przed wejściem na trasę przechodzi obowiązkowe szkolenie oraz otrzymuje sprzęt alpinistyczny. Ceny wahają się od 15 do 35 złoty w zależności od wybranej trasy
 
Niemiecki obóz koncentracyjny Stutthof w Sztutowie oddalony jest od Jantara o zaledwie 15 km. Już drugiego dnia wojny do obozu zostali przywiezieni pierwsi więźniowie. W 1942 r. Stutthof powiększono. Oprócz Polaków i Żydów zaczęto tu osadzać również Rosjanów, Estończyków, Hiszpanów. Ludzie ginęli tu masowo zarówno wskutek egzekucji w komorach gazowych, jak i morderczej pracy. Wielkie żniwo w postaci ofiar zebrała wśród więźniów zarządzona przez Niemców w styczniu 1945 roku ewakuacja. Zginęły wtedy tysiące więźniów zarówno podczas marszu, jak i podczas ewakuacji drogą morską.
Ogółem przez 5, 5 roku szacuje się, że w obozie zginęło około 65 tysięcy ludzi.
Muzeum Stutthof można zwiedzać codziennie:
od maja do września w godz. 8.00-18.00,
od października do kwietnia w godz. 8.00-15.00.
Nie zaleca się przyprowadzania do Muzeum dzieci do lat 13